Правила етикету, як дарувати подарунки

Правила етикету, як дарувати подарунки фото 1

Щоб подарунок дійсно був в радість, потрібно уважно поставитися до його вибору. Та й тактовність у підборі подарунка і в даруванні його не завадить нікому.

* Подарунок, звичайно, вручається тому, кого прийшли привітати.
    * Подарунок не дарують у коридорі (за винятком квітів), а вручають його в кімнаті, не кваплячись, кажучи теплі слова.
    * Особа, яка бере подарунок, має у присутності того хто подарував, його розвернути, похвалити і подякувати. Квіти поставити у воду. Дуже неввічливо відкласти подарунок, не розгорнувши його.
    * Перш за все згадайте, що найбільше любить людина, до якої ви йдете в гості. Чим більш індивідуальний подарунок, тим більше він принесе радості.
    * Якщо ж ви не знаєте про смаки людини, до якої запрошені, то можна вибрати загальні подарунки, такі як квіти, цукерки, сувеніри, письмове приладдя, вироби з кераміки тощо. 
    * У день народження варто дарувати ті подарунки, якими буде користуватися тільки сам іменинник, а не вся його сім'я.
    * Культура підношення подарунка починається з його оформлення. Сьогодні в магазинах продається величезна кількість пакувальних пакетиків, сумочок, коробочок.
    * Ви можете вибрати будь-яку упаковку - головне, щоб вона підходила до подарунка і відповідала торжеству. Наприклад, на Новий рік - одне із найбільш веселих і радісних свят - упаковка повинна бути яскравою і барвистою.

 
    * Особливо урочистою повинна бути упаковка весільних подарунків - зі стрічками, бантами та підписом дарувальника.
    * Кожному приємно отримати в подарунок речі, зроблені своїми руками, - красиві рукавички, мистецьки зв'язаний шарф або дерев'яну саморобку.
    * Можна подарувати гроші. Такий подарунок буде завжди корисним, але ця відверта практичність робить подарунок непривабливим.
    * Закордонному гостю подаруйте національні художні твори, вітчизняні напої, альбом з національними творами мистецтва, пластинки або музичні диски.

Чудовий подарунок - книга, вибрана з урахуванням смаків та інтересів ювіляра.

Перш ніж подарувати картину, репродукцію, слід з'ясувати ступінь пристрасті людини до такого роду речей. Можна дарувати одну велику квітку, наприклад, троянду, калу, гладіолус. Маленьку квітку або букетик можна прикріпити до подарунка.

Краще всього виглядають букети, складені з квітів одного виду. До них можливі декоративні додавання. Дуже ефектно в букеті поєднуються польові і садові квіти. Квіти не прийнято дарувати в папері або упаковці, але упаковку можна не знімати, якщо вона красиво і оригінально оформлена.

Якщо ви посилаєте квіти з доставкою з магазину, вкладіть у кошик або усередину букета записку з побажаннями. Букет простягають лівою рукою, а праву тримають готову для рукостискання.

В якості подарунка доречними будуть добре вино, кришталь, цукерки в коробці, торт, чай гарного сорту, кава. Якщо у подарунок приносять коробку цукерок, шоколад, фрукти, ними потрібно пригостити всіх присутніх гостей. Такі предмети гардеробу, як сумка, шарф, домашні туфлі, чоловіча сорочка, рукавички, шкарпетки, ремінь, панчохи, сонячні окуляри можна дарувати тільки добре знайомим людям, будучи впевненим у тому, що такий подарунок буде доречним. Універсальним подарунком на всі випадки життя можуть бути звичайні повітряні кульки, які можна придбати не тільки різноманітних кольорів і розмірів, але і з різними написами. Якщо взяти декілька різноманітних за кольором і формою кульок і пов'язати їх в красивий букет, то такі подарунки можна дарувати до нескінченності.

Людині, яка курить, можна подарувати запальничку, красиву ппопільничку, а для любителя - коробку сигар. Прекрасним подарунком можуть бути ювелірні вироби, натуральні та біжутерія: запонки, намисто, кліпси, браслет, брошка. Враховуйте при цьому, що біжутерія повинна бути модною і бездоганної якості.

З косметики краще дарувати що-небудь нейтральне, наприклад, запашну сіль для ванн. Жінка напевно оцінить подаровану косметичку.

Можна дарувати подарунки, придатні для господарства: праска, нічник, чайник, побутову техніку, скатертину із серветками, елегантну господарську сумку.

Якщо подарунок дуже дорогий і ставить вас у незручне становище, а також якщо він порушує правила хорошого тону, ви маєте право відмовитися від нього. Зробити це потрібно делікатно, ввічливо натякнувши на причину відмови.

Не слід розповідати про те, де був куплений подарунок і яку суму за нього заплатили.

Варто пам'ятати, що окремі предмети в якості подарунку іноді зв'язуються з деякими забобонами. Носові хустки начебто спричинять до сліз і сварки, гвоздики не приносять щастя в любові і т.д.

Предмети особистої гігієни (шампуні, дезодоранти, креми) дарувати не слід.

Намагайтеся не дарувати дуже дорогі подарунки, це зобов'язує. Правила етикету вимагають приймати будь-який подарунок з усмішкою. Якщо подарунок не сподобався, то не слід його критикувати або навіть натяком виявляти своє незадоволення. Молодим чоловікам не прийнято дарувати квіти. Можна піднести квіти в день народження літнім чоловікам або на роботі своєму керівникові.

Друзям або знайомим не варто дарувати дорогі подарунки, їх можна дарувати тільки близьким родичам. Жінкам не слід дарувати чоловікам краватки, оскільки рідко вдається догодити.

Чоловікам не радимо дарувати жінкам косметику і парфумерію, якщо вони не знають, який колір губної помади і які парфуми воліє дама.

Нетактовно дарувати предмети одягу або нижню білизна, якщо, звичайно, іменинник не є близькою людиною. Не треба дарувати тварин, навіть дуже симпатичних, не обговоривши з іменинником цю ідею заздалегідь. Інші статті

fb Набір косметики - 9.79$ fb Індивідуальний стиль - 19.97$ fb Вінтаж безмежність - 2.17$